PINGLAED: nüüdisaegne  lagede disain. Suurt populaarsust võitvad laed uusehitistes.

Pinglagi on kinnise ripplae tüüpi lagi, mis koosneb kahest põhikomponendist: perimeetri profiilist ja kergekaalulisest polüvinüülkloriidmaterjalist ehk PVC-laest, mis tõmmatakse pingule ja kinnitatakse spetsiaalsetele kinnitusprofiilidele. Õhk ruumis kuumutatakse 50 – 60 kraadini, seejärel seatakse profiilidesse spetsiaalne PVC-kile, mis kuumutamisel saavutab erilise elastsuse. Ruumi jahtumisel kile tasandub, pinguldub ja jäigastub.

Tulemuseks on sirge, kortsudeta pind. Pinglae ideaalselt sile pind varjab ehituse kontruktsioonid ja tehnosüsteemid.  Pinglaed on elastsed ja „mängivad kaasa“ erinevatele ehituslikele, aja jooksul tekkivatele muutustele (praod, vajumised jne.), säilitades oma kvaliteedi ja vormi. Pinglakke on võimalik paigaldada erinevaid valgusteid, andureid, ventilatsiooniavasid, ligipääsuluuke ja muid lakke paigaldatavaid elemente.

Horisontaaltasapinnaga pinglagi võib olla mis tahes kujuga – alates ristküliku-kujulisest, ümmargusest ja ovaalsest kuni kõige keerulisemate kujunditeni. Samuti on võimalik luua  mitmetasandilisi vorme, panna pinglage "lainetama"ja moodustada sujuvaid pained .

Paigaldamise kiirus tuleneb sellest, et ruumi mõõtude järgi väljalõigatud pinglagi paigaldatatakse ühes tükis. Kiire ja ohutu paigaldamine, minimaalne ehituspraht, ökoloogiliselt puhas tooraine – need on vaid mõned pinglagede eripäradest. Pinglae suureks eeliseks on see, et kui ülakorruselt nõrgub vett, siis koguneb vesi pinglae peale, lage, põrandat  ja ruumi sisustust kahjustamata. Kui paigaldaja on veekahjustuse tagajärjed kõrvaldanud, taastub pinglae esialgne kuju.

Lagi ei tohiks kokku puutuda teravate esemetega, mis võivad lakke augu teha või seda kriimustada. Nürid esemed lage ei kahjusta. Juhul kui lage on kahjustatud (lõigates, torgates), tuleb kahjustatud koht katta teibiga ja kutsuda paigaldaja. Pinglaele ei mõju hästi ka temperatuur alla -5 ̊ (kile võib lõheneda) ja üle +65  ̊ C.

PVC-pinglagesid nimetatakse ka „prantsuse“ ripplagedeks, kuna just Prantsusmaal võeti nad umbes 20 aasta eest esmakordselt kasutusele. Seejärel algas nende triumfaalne võidukäik. Algselt võidutsesid pinglaed Prantsusmaal, seejärel terves Euroopas, praegu aga kogu maailmas.

Pinglaed on väga kauakestvad ja garantii materjalile on 10 aastat!